-->

DreamSpark ile Ücretsiz Windows 8.1 Edinin


DreamSpark ile Ücretsiz Windows 8.1 EdininMicrosoft firmasının eğitim kurumları için geliştirdiği DreamSparkplatformu sayesinde üniversite öğrencileri ücretsiz olarak orijinalWindows 8.1 Embedded Industry Pro yazılımına sahip olabiliyor. Peki bu nasıl oluyor?
Her şeyden önce şunu belirtmek isterim: Windows 8.1 Embedded Pro’nun kullanım açısından Windows 8.1’den hiçbir farkı yok. Şimdi gelelim DreamSpark ile ücretsiz Windows 8.1 indirme işlemine.

Akademik Durum Doğrulaması

Öncelikle üniversite öğrencilerinin Microsoft’un bazı profesyonel yazılımlarının lisanslı kullanıcısı olabilmesini sağlayan bir platform olandreamspark.com adresine girin. Üst menüdeki students bağlantısına tıklayın. Ardından menünün en sağındaki sign in butonuna tıklayarak giriş yapın. Herhangi bir outlook.com, hotmail.com, windowslive.com hesabı olabilir, fark etmez.
DreamsparkDreamSpark ile Ücretsiz Windows 8.1 Edinin
Daha sonra hemen Dreamspark hesabı oluşturmak için karşınıza gelen formu doldurun. Windows Mail hesabınızla giriş yaptığınız için kişisel bilgiler otomatik doldurulmuş oluyor. Tercih edilen dil otomatik olarak İngilizce seçili. Şimdilik Türkçe seçeneği olmadığı için hemen diğer kutuya geçip ülkeyi Türkiye seçin ve continue to verifybağlantısına tıklayın.
DreamSpark ile Ücretsiz Windows 8.1 Edinin
Ardından karşınıza gelen menünün sağ üst kısmından dili Türkçeolarak seçin ki ne yaptığınızı görün. Önümüzde öğrenciliğimizi kanıtlamak için beş seçenek var ve bana göre en sağlamı en alttaki. Boşlukları resimdeki gibi doldurun. Öğrenci kimliğinizin resmini yüklerken dosya adının kısa ve sade olmasına dikkat edin. Dosya adında Türkçe karakter veya sembol varsa kabul etmeyebiliyor. Yüklediğiniz dosyanın bilinen resim formatlarından (.jpg, .jpeg, .png …)olması ve boyutunun 10MB’ı aşmaması gerekiyor. Bütün bunlara dikkat ettikten sonra Gönder tuşuna basabilirsiniz.
DreamSpark ile Ücretsiz Windows 8.1 Edinin
Daha sonra akademik durumunuzun incelendiğine dair bir yazı göreceksiniz.

Ücretsiz Olarak Windows 8.1 Embedded Industry Pro Yazılımını Edinme

Bir, en geç üç gün içinde Dreamspark’a kayıt olduğunuz e-posta adresinize [Microsoft Akademik Doğrulama] Akademik Durumunuz Onaylanıyor konu başlığı ile gelen elektronik posta içindeki doğrulama bağlantısına tıklayın. Daha sonra karşınıza gelen pencerede yeşil renkle akademik durumunuzun onaylandığına dair bir yazı göreceksiniz.
DreamSpark ile Ücretsiz Windows 8.1 Edinin
Buradan sonra sıra geldi Windows 8.1 Embedded Industry Pro’yu indirme işlemine. Dreamspark’a giriş yaptıktan sonra software catalog menüsüne girin. Developer & Designer Tools alanındakiWindows Embedded 8.1 Industry Pro with Update ürününü bulun ve tıklayın.
DreamSpark ile Ücretsiz Windows 8.1 Edinin

Son Adım

Buradan sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi Windows 8.1 Embedded Industry Pro için orijinal lisans anahtarı edinin ya da onu indirin.
DreamSpark ile Ücretsiz Windows 8.1 Edinin
Tebrikler! DreamSpark ile edindiğiniz ücretsiz Windows 8.1 Embedded Industry Pro sürümünün keyfini çıkarabilirsiniz.