-->

PROFİLİM Merhaba, “İnsan kendisi hakkında ne yazabilir ki? “ sorusunun yanıtı elbette “ otobiyografi” olacaktır. Yani adımı, soyadımı, cinsiyetimi, kaç yılında doğduğumu, nereli olduğumu yazsam bu işi yapmış olacağım. Sosyal medya uzmanlarının söylemleri, deneyimli blog yazarlarının öğütleri de bunların yapılması gerektiğini söylüyor. Ben hepsinden özür dileyerek bütün bu özel bilgilerin kendimde saklı kalmasını tercih ediyorum.

 Ama isterseniz aşağıdaki yazıyı okuyup blog geçmişimi öğrene bilirsiniz.

Blog açmak fikri aslında benim aklıma sonradan gelen bir fikir oldu. Önceleri kendi şahsıma ait bir web sitesi kurma hayaliyle yola başladım. Ama sonradan öğrendim kişisel web sitelerine Blog deniliyormuş . 

 Bu yola wix.com  başladım ama bana bir aldatmaca gibi geldi . Hiç bir bilgiye sahip değilken .tk'lı domain alıp Hostinger aracılığıyla Wordpress'e bağladım ve buradan devam ettim açıkçası wordpress bana çok karışık göründü ve fazla uğraşmadan bu işlerden elimi ayağımı çektim. 

  Blogger'la tanışmam ise tamamen şans esri oldu diyebilirim. Çünkü rastgele bir Blog sitesinde gezinirken üst tarafta ki ( Blogger kullananlar bilir) navbar kısmı dikkatimi çekti ve oradan Bloggeri buldum. 

  Blogger'a kayıt olup ilk bloğumu açtım .Yavaş yavaş bir şeyler öğrenmeye başladım.  Ve bu uğurda  bir sürü site açtım sonra kapattım. Hepsi birer umutsuz vaka idi ama vazgeçmedim. Sonra hazır şablonları yükleyebileceğimi öğrendim webte ki bir sürü şablonun arasında boğulup gittim ama sonunda kendime göre bir tane buldum ve o şablonu restore ettim .

  Kolay olmadı  ve sonunda  yeni bloğumla karşınızdayım . aslında yolun başında bir şey bilmezken şimdi html dilinden bile az çok anlar oldum. Şablon kodlarını düzenlemeyi bile öğrendim . Ama biliyorum ki daha öğrenecek çok şey var gibi duruyor bu yüzden üniversiteye giderken yazılım mühendisliği bölümünü yazacam inşallah kazanırımda html bilgime daha fazla şeyler katarım ve sevdiğim işi yaparım.

  Bence sizde kendi bloğunuzu açmak için geç kalmayın derim ...

           Buradan başlayabilirsiniz: www.blogger.com


0 yorum: